10 Parmak Klavye Kullanımı

10 Parmak Klavye Kullanımı

Hızlı ve Doğru Yazmayı Öğrenin

What you'll learn

  • Bilgisayar başındayken klavyeye bakmadan 5 kat daha hızlı yazın
  • Zabıt Katipliği Sınavına hazırlananın
  • Kod yazarken klavyeye bakmayın
  • Zamanla ne kadar hızlı yazdığınızı görün
  • Yazarsanız veya makale hazırlıyorsanız bu sürecin daha keyifli olduğunu görün

Requirements

  • Mutlu, Enerjik bir Ruh Hali Yeterli 🙂
  • Ve Biraz Sabır

Description

Bilgisayar kullanmanın belki de en büyük artılarından biri isteğimizi hızlı bir şekilde yapmak oluyor. Bunların içerisinde klavye kullanımı şüphesiz ki önemli bir yere sahip oluyor. Hem daha hızlı klavye kullanmak, hem de derdimizi en iyi şekilde anlatmak çok büyük bir ihtiyaç haline gelmiş durumda.

10 Parmak Klavye Nedir?

10 Parmak klavye kullanımı ilk olarak 1800’lü yılların sonunda bir mahkeme katibinin bu yöntemle daha hızlı yazabildiğini keşfetmesiyle ortaya çıktı. 10 Parmak kullanarak klavyede daha hızlı yazma tekniği, temel olarak klavyeye bakmadan, yalnızca ekranı takip ederek kas hafızasından yararlanma işlemidir.

10 Parmak Klavye Öğrenmek Bize Ne Kazandırır?

10 Parmak klavye kullanımı bilgisayar başında geçen günlük çalışmanızı iyileştiren birçok avantaja sahiptir.

10 Parmak ile klavyede yazma diğer yazma tekniklerine göre yazma hızınızı artırır. Yani zamandan tasarruf edersiniz. Günde 1 saat klavye ile yazdığınızı varsayalım. Bu 1 yılda 365 saat eder. 10 Parmak klavye yöntemi ile bu süre en az yarıya iner. Bu da demek oluyor ki 1 yılda 180 saat kar ettiniz.

Yöntemi öğrendiğinizde artık tek ya da iki parmakla yazıp klavyede harflerin yerini aramak zorunda olmadığınızdan, yazdığınız metinlere daha fazla yoğunlaşıp konsantre olabilirsiniz. Bu sayede beyin rahatlar ve daha verimli çalışılır.

Tek parmak kullanarak gelişi güzel yazmakla sağlıksız bir oturuş birbirine paraleldir. 10 parmak yazarken oturma şeklinize dikkat edeceğiniz için, oturuş pozisyonundan kaynaklı rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz.

10 parmakla yazmaya yeni başladıysanız, eski yazma şeklinize göre çok daha yavaş yazdığınızı göreceksiniz. Bu sizin yazma şevkinizi kırmasın. Zaman içerisinde ne kadar hızlandığınızı görüp şaşıracaksınız. Unutmayın hiçbir bebek emeklemeden, yürümeye ve koşmaya başlayamaz. Başarılı olmak için pratik yapmak son derece önemlidir. Ne yazdığınızın hiç önemi yok. Gün içinde bolca alıştırma yaparak yazmalısınız. Alıştırma yaparken hızlı yazmaktan ziyade hatasız yazmaya özen göstermelisiniz. Doğru yazmaya zaman içinde alışırsanız, hız zaten kendiliğinden gelecektir.

Who this course is for:

  • Hızlı ve bakmdan yazmak isteyen herkese Göre Kurs !
Udemy
Coupon:15OCAKFIRSAT

Copyright Notice:
Author:Krishna
Link:https://iloveudemy.com/10-parmak-klavye-kullanimi/
Source:iLoveUdmey
The copyright of the article belongs to the author, please do not reprint without permission.

THE END
Share it
QR Code
Reward
<< Previous
Next >>
Article Directory
Shut Down